newborn focení

Přivítání nového přírůstku do rodiny je v životě každého z nás nejdůležitější a nejvíce vzrušující událostí plnou krásných momentů, které se jednoduše už nikdy nebudou opakovat. Newborn fotografie nabízí jedinečnou příležitost zachytit vaše miminko v období, kdy se mění doslova každým dnem. Lidé nikdy nezapomenou najmout fotografa při životních událostech jakou je svatba, maturitní večírek, promoce či jen narozeninová oslava, ale kupodivu stále není samozřejmostí (alespoň v našich končinách) nechat si vytvořit krásné obrázky děťátka v době, kdy se ještě tatínkovi snadno schová v dlaních. Dokonce i jen za pouhých několik měsíců nebudete při pohledu na tyto fotografie věřit jak maličké vaše miminko bylo. Bohužel lze Newborn fotografie zhotovit jen po velmi krátký čas a to je zhruba 5. až 12. den od narození. Toto je opravdu důležité, protože tehdy miminko ještě „dospává bříško“ a snadno se při focení nechá schoulit do podobných poloh jako tomu bylo ještě před pár dny pod maminčiným srdcem. Vyslechl jsem nejedny rodiče jak litují, že svou přiležitost nechat si své maličké včas vyfotit zmeškali. Zvažujete-li pořízení Newborn fotografií, nezpomeňte si předběžný termín domluvit již v těhotenství. Shánět fotografa narychlo pro již narozené miminko bývá většinou nadlidský výkon, protože většina jich je již na měsíce dopředu „rozebraná“. Pokud se rozhodnete tento důležitý úkol svěřit mé maličkosti, kontaktujte mne prosím přes tento formulář. Budu se na Vás těšit…

FOTOGRAFOVÁNÍ V POHODLÍ DOMOVA

Na focení si s sebou vozím dost „haraburdí“ jako je velký dvoumetrový deštníkový softbox na studiovém stativu, beanbag (vak plněný kuličkami na kterém probíhá většina focení miminka) včetně rámu na přichycení podkladových látek, elektrický přímotop a další drobnější nezbytnosti. Z toho důvodu budu potřebovat k dispozici dostatek prostoru, ideálně v největší místnosti vašeho bytu/domu zpravidla obývacím pokoji.

Fotit začínáme pokud možno okolo 9:00 ráno a podle „nálady“ miminka končíme kolem 12:00 někdy však i o několik hodin později, proto si prosím vyhrazte dostatek času, vše podřizuji pohodlí miminka a v této době se počítá s uspáváním, častějším kojením, koukáním, prdíky i s pláčem.

Připravte se i na menší tropy, vzhledem k tomu, že je miminko po většinu času pouze v plenkách, musíme místnost vytopit na minimálně 26stupňů Celsia. S tím můžete postupně začít již před mým příjezdem pokud je topná sezona nebo máte vlastní kotel. Drobnější teplotní výkyvy si vyrovnám vlastním přímotopem.